14/2015. (II. 10.) Kormány rendelet alapján magánszemély már nem vásárolhat klíma berendezést.Az áruházak polcain megtalálható terméket csak arra jogosult személy vásárolhatja meg és helyezheti üzembe.
A hőszivattyúkról, fűtésre is alkalmas klímaberendezésekről szóló információk futótűzként terjedtek és terjednek töretlenül a mai napig a családi házaktól az irodaházakig, a gázfűtés mellett pedig ma már egyre többen keresik az alternatív lehetőségeket.
A megújuló energiaforrások rendkívül pénztárcabarát megoldást kínálnak, de telepítési és beszerzési költségei miatt az áram általi fűtés sem marad le nagyon mögötte.
Csak olyan megoldás lehet gazdaságosabb, ami a hagyományos fűtési módoknál kevesebb befektetett energiát igényel, ámde ennek többszörösét adja vissza!
A fűtésre szánt légkondicionáló berendezések csekély befektetett energiát kérnek tőlünk, viszont többszörösével hálálják meg, ezért lettek ennyire közkedveltek manapság.
Mindez pedig egy kis szerkezettel, technológiával az eddig hűtő klímából hűtő-fűtő klímaberendezést varázsol. Így a megoldás adott agáznál gazdaságosabb fűtési alternatívára.
Hogyan működik?
Hűtéskor a hőmennyiséget a lehűtött légtérből kifelé szállítja a berendezés, fűtéskor mindez éppen fordítva történik és a hőmennyiség kintről jön befelé.
Amint beköszöntenek a hideg téli esték, gyakran 0°C alatti a kinti hőmérséklet (ahonnan a hőt elvonjuk) és a fűtendő helyiség átlag 22°C körüli, ezért ezt a hőmérséklet különbséget nem mindegyik klíma győzi szuflával. A ki-bekapcsolós (ONN-OFF) klímákat ezért inkább tavaszra, őszre javasolják a szakemberek.
A télre, fűtési szezonra megmentőnk az inverteres klímaberendezés!
Az ON/OFF készülékek nagyjából + 5°C és +45°C között használhatóak, az inverteres klíma készülékek viszont akár -20°C fokos külső hőmérsékletnél is tökéletesen működnek. A komolyabb klímaberendezések 1 kW villamos áramból kb. 4-5 kW-os fűtési energiát képesek készíteni, természetesen inverteres megoldással tehetik meg mindezt. Ezek a berendezések már leggyakrabban „AA” energiaosztályba tartoznak. Minél szélsőségesebbek az időjárási viszonyok, azaz minél nagyobb a hőmérséklet eltérése kint és bent, a készülék jósági foka (SCOP értéke) annál alacsonyabb lesz.
A szélsőséges hőmérsékleti értékek pedig mindinkább terjednek hazánkban is a klímaváltozás miatt. A környezetbarát klímákat pedig ma már egyre sűrűben emlegetik „zöld klímáknak”